Informacije in povezave

V pomoč vam bodo tekoče informacije, ki jih lahko redno spremljate na šolski oglasni deski za poklicno orientacijo ter uporabne spletne strani.

Spletna stran MINISTRSTVA ZA IZOBRAŽEVANJE, ZNANOST IN ŠPORT, kjer boste našli Pravilnik o vpisu v srednje šole, Merila za izbiro kandidatov v primeru omejitve vpisa, tabelo za izračun točk, arhiv podatkov o vpisu v srednje šolstvo ter obrazce, ki se uporabljajo ob prijavi.

ZAVOD REPUBLIKE SLOVENIJE ZA ZAPOSLOVANJE z veliko pomembnimi informacijami, tudi o aktualnostih na trgu dela in opisih poklicev:

eSVETOVANJE vam bo s pomočjo spleta pomagalo pri izboru vaše poklicne poti. Razišči svoje interese, lastnosti, zaposlitvene cilje!

JAVNI SKLAD REPUBLIKE SLOVENIJE ZA RAZVOJ KADROV IN ŠTIPENDIJE

Vse o štipendijah, kdo je upravičen do določene štipendije, kaj moramo storiti, da za določeno štipendijo kandidiramo.

DIJAŠKI.NET

Na tej strani boste našli kontaktne podatke vseh srednjih šol v Sloveniji in izobraževalne programe, ki jih le-te izvajajo.

FILTERNET

Na tej strani boste našli različne uporabne informacije za mlade in video predstavitve različnih poklicev: http://filternet.si/os/videi/

“TO BO MOJ POKLIC” – RTV SLO

KRATKI FILMI O RAZLIČNIH POKLICIH

RAČUNALNIŠKI PROGRAM KAM IN KAKO

Bi radi izvedeli, kateri poklici so za vas najprimernejši?
Rešite interaktivni računalniški program za izbor poklicev.

Uživajte v raziskovanju in pridobivanju informacij!